Dyrektor ds. Finansów i Administracji

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego (WSK-Poznań) aktualnie poszukuje osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Unii Lubelskiej 3 Poznań

Zakres obowiązków:

  • kierowanie i zarządzanie działalnością Spółki w obszarze finansowym, kontrolingowym i ekonomicznym,
  • nadzór i kierowanie działalnością Spółki w zakresie finansów w obszarze bieżącej działalności Spółki,
  • nadzór nad sporządzaniem rocznych i wieloletnich planów działalności Spółki oraz okresowych raportów z ich realizacji na użytek organów Spółki,
  • nadzór nad sporządzaniem analiz ekonomiczno – finansowych, raportów dotyczących bieżącej sytuacji ekonomiczno – finansowej Spółki,
  • kontrolowanie kosztów działalności Spółki w różnych aspektach,
  • nadzór nad sporządzaniem sprawozdań statystycznych dla GUS,
  • zarządzanie płynnością finansową Spółki,
  • pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania majątku i działalności w formie kredytów, leasingów oraz dotacji,
  • prowadzenie polityki cenowej Spółki,
  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości, kontrolingu, kadr i płac oraz zakupów,
  • kontakty i współpraca z instytucjami zewnętrznymi: audytorami, bankami, firmami ubezpieczeniowymi, inwestorami oraz organami podatkowymi.

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe; mile widziane studia podyplomowe w zakresie zarządzania finansami,
  • 3 lata doświadczenia zawodowego na tożsamym stanowisku w dużych spółkach,
  • ugruntowana wiedza z zakresu księgowości i rachunkowości oraz finansów przedsiębiorstwa,
  • znajomość prawa podatkowego i przepisów regulujących działalność i sprawozdawczość przedsiębiorstw,
  • umiejętność budowania krótko i długoterminowych strategii finansowych,
  • wysoko rozwinięte kompetencje managerskie,
  • znajomość jęz. angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację biznesową,
  • doskonała znajomość pakietu Office.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • pakiet niezbędnych szkoleń,
  • dogodny dojazd komunikacją miejską,
  • ruchomy system czasu pracy – rozpoczęcie pracy w godzinach 06:00-08:00,
  • możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego, także dla najbliższej rodziny,
  • niezbędne narzędzia pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pracę w przyjaznej atmosferze,
  • pracę w oparciu o filozofię work-life balance.

Benefity:

  • dofinansowanie do karty sportowej MultiSport,
  • pakiet socjalny, w tym dofinansowanie do wypoczynku pracowników i ich dzieci,
  • paczki na święta dla dzieci pracowników,
  • płatny urlop menstruacyjny w wymiarze 1 dnia miesięcznie.

Szczegółowe warunki pracy i płacy zostaną przedstawione w trakcie rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi kandydatami.

    Administratorem Państwa danych osobowych jest Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego – Poznań sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

    Kontakt: : wsk-politykaprywatnosci@wsk-poznan.com.pl.

    Dane osobowe są przetwarzane w celu obsługi Państwa zapytania przesłanego przez udostępniony formularz. Więcej informacji odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej w Polityce prywatności.