Usprawniamy technologie! WSK-Poznań w dobie transformacji cyfrowej oraz energetycznej

Usprawniamy technologie

Rozwijamy firmę i poszukujemy nowych rozwiązań produkcyjnych, dlatego zgłosiliśmy się do projektu „Wyzwanie”, organizowanego przez Sieć Badawczą Łukasiewicz.

Planujemy optymalizację w obszarach:

 •  kontroli procesu i wykorzystania maszyn na podstawie wizualizacji ich obciążenia,
 •  kontroli zużycia energii podczas pracy,
 •  automatyzacji linii technologicznych,
 •  automatyzacji procesów logistycznych i magazynowych.

Ostatniego dnia marca odbyło się spotkanie, podczas którego gościliśmy przedstawicieli Sieci Badawczej Łukasiewicz. Celem wizyty było przedstawienie możliwości produkcyjnych WSK-Poznań oraz podjęcie wspólnych prac.

Goście zwiedzili m.in. hartownię, galwanizernię, magazyny i halę produkcyjną oraz zobaczyli takie procesy jak np. hartowanie, nawęglanie, azotowanie, czernienie, miedziowanie czy kadmowanie.

Wśród zademonstrowanych operacji produkcyjnych, na obszarze obróbki powierzchniowej, nasi goście szczególnie zainteresowali się łączeniem części za pomocą połączenia skurczowego w maszynie indukcyjnej oraz procesem niklowania chemicznego. Wymieniliśmy się wieloma informacjami dotyczącymi specyfiki pracy na galwanizerni i hartowni oraz zasygnalizowaliśmy obszary, w których rozwój byłby szczególnie wskazany.

W trakcie wizyty omówione zostały kwestie związane z naszym „Wyzwaniem”, pojawiły się też liczne pytania od przedstawicieli instytutów badawczych, którzy docenili potencjał naszej firmy – czekamy na konkretne propozycje ulepszenia naszego procesu produkcyjnego.

Dziękujemy organizatorom spotkania oraz wszystkim pracownikom zaangażowanym w realizację projektu.

 

Usprawniamy technologie

 

Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami! Telefon: +48 61 878 32 00
Telefon: +48 61 878 32 01

   

  Administratorem Państwa danych osobowych jest Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego – Poznań sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

  Kontakt: : wsk-politykaprywatnosci@wsk-poznan.com.pl.

  Dane osobowe są przetwarzane w celu obsługi Państwa zapytania przesłanego przez udostępniony formularz. Więcej informacji odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej w Polityce prywatności.