Praktyki w WSK-Poznań

WSK-Poznań organizuje na terenie zakładu zarówno praktyki dla uczniów profilowanych szkół zawodowych, jak i staże studenckie dla studentów poznańskich uczelni.

Od 2020 roku zatrudniliśmy ucznia ZSM im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu oraz 10-ciu uczniów 2 klasy szkoły branżowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu przy ul. Jawornickiej. Przez okres 2 lat dwa razy w tygodniu będą zdobywać praktyczną wiedzę i poznawać tajniki zawodu– operator obrabiarek skrawających- automatyk.

W 2020 roku przyjęliśmy także na praktyki 3 studentów: z Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego. Studenci są zatrudniani na praktyki miesięczne, trzymiesięczne oraz umowy-zlecenie i pracują w różnych działach firmy.

Poniżej prezentujemy opinie praktykantów i uczniów:

Uczeń – Jakub Witaszak: „Dzięki praktykom w firmie WSK mogę się czegoś nowego nauczyć. Najwięcej wiedzy zdobędę z zakresu obsługi maszyn oraz z pracy w zespole. Przez 6 miesięcy praktyk byłem w Dziale Utrzymania Ruchu, u elektryków, a obecnie uczę się na maszynach Voumrad, Kirow i Famtec”.

Studentka Politechniki Poznańskiej – Joanna Wróbel: „Praktyki w WSK były bardzo ciekawym doświadczeniem. Cudowna atmosfera, bardzo mili pracownicy, aż chce się codziennie przychodzić do pracy! Mimo mojego braku doświadczenia kadra traktowała mnie przyjaźnie, jak równą sobie. Nauczyłam się tam bardzo dużo i bardzo chętnie tam wrócę przy najbliższej okazji.”

Studentka Politechniki Poznańskiej – Monika Bartkowiak: „Jestem studentką III roku kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Dzięki stażowi w przedsiębiorstwie WSK sporo się nauczyłam, ale również wykorzystałam umiejętności zdobyte podczas studiów. Staż odbyłam w dziale technologiczno-konstrukcyjnym, gdzie zajmowałam się opracowywaniem instrukcji stanowiskowych. Czytałam dokumentację techniczną, poznawałam różne operacje produkcyjne. Swoim działaniem wspomagałam codzienną pracę technologów oraz konstruktorów. Dzięki temu, że godziny pracy były elastyczne, mogłam połączyć zajęcia na uczelni wraz z pracą.”

Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami! Telefon: +48 61 878 32 00
Telefon: +48 61 878 32 01

     

    Administratorem Państwa danych osobowych jest Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego – Poznań sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

    Kontakt: : wsk-politykaprywatnosci@wsk-poznan.com.pl.

    Dane osobowe są przetwarzane w celu obsługi Państwa zapytania przesłanego przez udostępniony formularz. Więcej informacji odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej w Polityce prywatności.